Przebudowa drogi gminnej nr 220709W w Oleksiance

dofinansowano ze środków rządowego funduszu rozwoju dróg plakat

Nazwa zadania : PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ NR 220709W W OLEKSIANCE

Zadanie pn. Przebudowa drogi gminnej nr 220709W w Oleksiance zostało zrealizowane z państwowego funduszu celowego w Ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Zadanie obejmowało przebudowę drogi gminnej nr 220709W na odc. od km 0+016,60 do km 1+670,75o długości 1654,15 m. W wyniku realizacji zadania nastąpiło wykonanie nowej nawierzchni drogi składającej się z warstwy wiążącej (wyrównawczej) gr. 4cm i warstwy ścieralnej gr. 4cm. Szerokość nowej nawierzchni to 5,5m. Po lewej stronie drogi został wykonany chodnik szer. 2m na odcinku 1496,25 m oraz pobocze gruntowe z kruszywa łamanego o szerokości 0,75m na odcinku długości 157,90m Po prawej stronie drogi zostało wykonane pobocze gruntowe z kruszywa łamanego o szerokości 0,75m na odcinku długości 1579,15 m i chodnik szer. 2 m na odcinku 75m. Ruch rowerów w obu stronach odbywa się po ogólnodostępnym pasie ruchu. Istniejące rowy w pasie drogowym zostały odmulone i wyprofilowane. Istniejące zjazdy po obydwu stronach drogi zostały przebudowywane. Przebudowa zjazdów polegała na wymianie uszkodzonych przepustów na przepusty z rur PVC oraz wykonaniu nawierzchni zjazdu z kostki brukowej. Ze względu na konieczność uspokojenia ruchu w związku z ruchem wolnobieżnych pojazdów rolniczych i zlokalizowaną w pobliżu zabudową wykonanych zostało 6 szt progów zwalniających oraz wyspa z odgięciem torów jazdy z kostki brukowej. Wprowadzona została organizacja ruchu, której elementem są znaki poziome i pionowe oraz oznakowanie progów zwalniających przy pomocy elementów odblaskowych -kocich oczek. Roboty obejmowały ponadto umocnienie skarpy drogi płytami ECO ażurowymi.

CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI: 2 956 173,14 zł

DOFINANSOWANIE: 1 704 486,32 zł